ADANA’DA NE YENIR?

ADANA’DA NE YENIR?
Adana’ya gelmek için önce Google üzerinden arama yapıp bizlere ulaşıp aracınızı kiraladınız ve Adana’ya geldiniz. Şimdi aklınızda “Adana’da ne yenir” sorusu oluşmaya başlamıştır. Daha önce gelen birisi iseniz zaten bu yazıyı okumadan direk bir başka blog yazımızı okumaya geçebilirsiniz. Çünkü bir defa gelen ne yeneceğini fazlasıyla öğrenmiştir. (Yani biz öyle umuyoruz)


Adana’da ne yenir
Merkez parkıyla büyüleyen, büyük saati ile sizleri tarihin tozlu sayfalarına götüren, Atatürk parkıyla ulu önderi sizlere getiren, 5 ocak stadıyla sizlere futbol zevkini iliklerinize kadar yaşatan ve gönülden “gardaş” diyen insanların olduğu yer olan Adana’da yemek kültürü bir kaç lezzet harici diğer illerimizle hemen hemen aynıdır diyebiliriz.


1.)Adana Kebabı
Bunu bilmeyen yoktur sanırım. Adana’da hangi kebap restoranına giderseniz gidin, içerisinin alabildiğince dolu olduğunu göreceksinizdir. Sadece Adanalı değil diğer tüm illerde de damak tadına keyif vermesiyle en çok tüketilen yemektir diyebiliriz. Üstelik diğer illerde olduğu gibi kebap yanında kesinlikle diğer mezeler için ücret alınmaz.

2.) Bici Bici
İsmi size çizgi film veya çizgi film karakterini anımsatsa da Adana’da bici biciyi bilmeyen tek bir kişi bile yoktur. Varsa da o kişinin kimliğini kontrol edebilirsiniz, bizden değildir. :) Nişastayla yapılan bir tatlı türü diyebileceğimiz lezzet olan bici, nişasta ve gıda boyasıyla yapılan şerbetin birleşmesiyle yapılır. Adana’da menderes sevgi adasında hemen hemen her 5 metrede bir satılmaktadır. Mutlaka tatmanız gerekir, pişman olmayacaksınız.

3.Şırdan
Kebap ve bici bici haricinde herkes bu yiyeceği görüntüsü sebebiyle veya kokusu yüzünden yemeyebilir. Fakat bir Adanalı için şırdan, kebaptan daha önce gelmektedir. Hatta tüm yiyeceklerden önce gelmektedir. Yaprak sarması içini koyun bağırsağına doldurup yapılan şırdan, oldukça lezzetli bir yiyecektir. Görüntüsünden rahatsız olan gözünü kapatarak yiyebilir, pişman olmayacaksınız

İşte tüm bu lezzetleri denemeye karar verdiyseniz sizleri Adana Oto Kiralama Fiyatları sayfamıza davet ediyoruz. Dilediğiniz aracı en uygun fiyata kiralayabilirsiniz.
Whatsapp Telefon